Alexandrite Epilasyon

LAZER EPİLASYON TEDAVİSİ KILLARA NASIL ETKİ EDER?

Lazer epilasyonda amaç, kıl köklerini yoğunlaştırılmış lazer ışınıyla tahrip ederek aynı yerde bir daha kıl çıkmasını engellemektir. Bu amaçla kılların olduğu bölge verilen ışınla ısıtılarak kıl kökleri yakılır. Kıl köküne gönderilen ve kıl kökü tarafından emilen enerji o alanda ısıya dönüşür. Bu sayede kılın kök hücresi yeniden büyüyemez ve istenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmak mümkün olabilir.

Lazer epilasyon işleminde bahsi geçen bu olaylar milisaniyeler içerisinde gerçekleşir. Lazer epilasyonda tüylerin büyüme evreleri olan anajen, katojen ya da telojen aşamalarının göz önünde bulundurulması işlemin etkisi bakımından çok önemlidir. Özellikle tüylerin gelişme evresinde lazer epilasyon işlemiyle ısı verildiğinde o tüylerin yeniden çıkması engellenmiş olur. Zaten epilasyonda tüylerden tamamen kurtulabilmek için birden çok seans gerekmesi de tüylerin bu evreleriyle ilgilidir. Şöyle ki; aynı bölgedeki tüylerin hepsi aynı anda büyüme evresinde olmadığından, epilasyon hepsinde aynı tahrip etkisini yaratmıyor. Bir sonraki seansta büyüme evresinde olan kıllara etki edebilmek mümkün olabiliyor.

0
Poliklinik
0 +
Mutlu Danışan
0 +
Teknik
0 +
Takipçi

LAZER EPİLASYON TEDAVİSİNDE TEN RENGİ ÖNEMLİ MİDİR?

Lazer epilasyonda hedef kılın rengini veren melanin pigmentidir. Bu nedenle melaninin yoğun olduğu koyu renk ve kalın kıllarda başarı oranı yüksektir. Başarıyı etkileyen diğer etken de kişinin ten rengidir. Ten rengi koyu olan bireylerde cildin rengini veren melanin yoğunluğu açık renkte ten rengine sahip bireylerden daha fazladır. Özetle ten rengi ne kadar açıksa ve kıl rengi ne kadar koyu ise lazer epilasyonun başarısı o kadar yüksek olur.