İğneli Epilasyon

İğneli Epilasyon Yöntemi Nedir?

Aşırı kıllanmalara etkili bir çözüm olarak iğneli epilasyon yöntemi geliştirilmiştir. Bu yöntemde, tedavi edilecek bölgede kıl köklerine ince, altın uçlu steril bir iğne ile elektrik akımı verilerek büyümekte olan (anagen evrede) kıl hücreleri geri dönmemek üzere yok edilir. Doğru merkezlerde uzman kişiler tarafından yapılan uygulamalar sonucunda kıllar tamamen bitirilir.

Uygulamadan ilk seansta %100 sonuç almak mümkün değildir. Ancak ilerleyen seanslarda (ki seans sayısı ve sıklığı kişiden kişiye değişmektedir) başarılı olduğu gözlenir. Aktif dönemde olan kıllar daha kolay yok edilir. kaldırılması sağlanmaktadır.

 

Yapılan işlemin ardından kıllar kökünden zayıfladığı için uzun vadeli sonuçlar doğmaktadır. İğneli epilasyon işlemleri ana olarak iki şekilde sınıflandırılmaktadır.

 

İlk sınıflandırma gelvanik iğneli epilasyondur. Bu yöntemde kıl kökleri sodyum hidroksitle birlikte etkili bir şekilde parçalanmaktadır. İkinci yöntem ise termolisis iğneli operasyon yöntemidir. Bu yöntemde kökün titreşimi sağlanır ve böylece kıl kendi kendine yok edilmiş olur.

0
Poliklinik
0 +
Mutlu Danışan
0 +
Teknik
0 +
Takipçi

İğneli Lazer Epilasyonu Yapım Aşamaları

  • Öncelikle belirlenen bölgede kıl kökleri incelenmeli ve hangi metodun kullanılacağı belirlenmelidir. Bu metot seçimi kıl köklerinin daha sağlıklı bir şekilde yok edilmesi için oldukça önemlidir.
  • Kıl kökü kalınlığından daha ince bir uca sahip olan medikal alet yardımı ile kıl köküne elektrik akımı verilir. Bu akım köklerin yanmasını sağlamaktadır.
  • Yanan kıl kökleri cımbız yardımı ile çekilir. Eğer kıl köklerinde bir yanma yoksa bu işlem tekrar ettirilir.
  • Her bir kıl kökü tek tek yakıldığı için daha doğru bir sonuç elde edilmektedir.
  • İğneli Epilasyon yöntemi insan vücudunun neredeyse tamamı için uygun bir yöntemdir
  • İğneli lazer epilasyon son derece etkili ve güvenli bir yöntemdir. Kişiye özel iğneler kullanıldığı ve son derece steril olduğu için bulaşıcı hastalıklara maruz kalma riski de yoktur.

İğneli Epilasyondan Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bu işlemler uygulandıktan sonra dikkat edilmesi gereken unsurlar vardır;

  • Lazer yapılan bölgeye yaklaşık olarak 24 saat boyunca su değdirilmemelidir. Bu durum operasyonun olumsuz sonuç vermesine neden olur.
  • Lazer yapılan bölgeye kozmetik ürünleri de kullanılmamalıdır. Lazer işlemi neredeyse tüm vücut için uygundur. Bu sebeple yüz, el, kol, kol altı, genital bölge, yani her bölge için uygun olabilecek bu lazer türü genel olarak iz bırakmayan bir yöntemdir.
  • Yüzünüzü yıkarken hassas davranmalı ve mümkün olduğunca soğuk ya da ılık su tercih etmelisiniz. Eğer vücudunuzun başka herhangi bir yerine iğneli lazer epilasyonu işlemi yaptırdıysanız mümkün olduğunda suyla temasından kaçının ya da ılık veya soğuk suyla yıkayın.
  • Mümkünse yüksek faktörlü güneş kremi kullanmalısınız. Lazer işlemi sonrasında iğnelerin oluşturduğu kızarıklıklar güneşe karşı duyarlı olacaktır.